Jak poznać zużycie samochodu?

Podstawowym elementem jaki chciałby poznać każdy kupujący to fakt czy samochód był w dużym stopniu używany. Wynika to z tego, że czasem samochód starszy nawet o kilka lat może być w lepszym stanie od pojazdu o młodszym roczniku.  Wiąże się to z tym, że jeden samochód przez większość czasu mógł stać w garażu, drugi natomiast robić każdego dnia setki kilometrów.

Teoretycznie miernikiem świadczącym o tym ile dany samochód był używany jest przebieg. Daje nam on informacje o tym, ile kilometrów dany pojazd przejechał odkąd wyjechał z fabryki producenta. Niestety jest to tylko teoria gdyż bardzo często kierowcy chcąc zwiększyć atrakcyjność danego samochodu cofają licznik, aby stwarzać pozory tego, że samochód był mniej używany niż to miało miejsce w rzeczywistości.

Czy w takim razie kupując samochód nie jesteśmy w stanie ocenić poziomu jego zużycia ? Wbrew pozorom cofnięcie licznika w pełni nie ukrywa tego jak intensywnie był on użytkowany Elementy po których można ocenić, że samochód przejechał wiele kilometrów to między innymi wytarta kierownica, wytarte pedały czy też przetarta tapicerka. Takie szczegóły mogą dać nam obraz tego jak wiele kilometrów przejechał dany pojazd. Ponadto przebieg samochodu możemy określić na podstawie różnego rodzaju faktur dotyczących napraw w danym samochodzie. Na tego typu dokumentach bardzo często zapisywany jest aktualny przebieg samochodu. W takich sytuacjach cofniecie licznika jest raczej niemożliwe gdyż w łatwy sposób mogłoby zostać wykryte.