Stan opon i felg samochodu

Kupując używany samochód istotnym, choć często pomijanym elementem jest stan opon jak i felgi w które wyposażony jest samochód. Najczęściej nabywcy samochodu zapominają sprawdzić w jakim stanie są koła samochodu, co niestety może prowadzić do zapłaty zbyt wysokiej ceny niż wynika to z stanu faktycznego. Komplet nowych opon to wydatek kilkuset złotych, który bardzo często trzeba ponieść aby móc bezpiecznie poruszać się świeżo zakupionym samochodem. Czasem zdarza się, że oprócz samych opono niezbędna jest również wymiana felg, które są uszkodzone.

Niestety w praktyce używane samochody mają bardzo zużyte opony, nawet jeśli nie wynika to z naturalnego zużycia. Zdarzają się sytuację że sprzedający podmienia opony na całkiem zużyte aby te które są jeszcze w nienajgorszym stanie odsprzedać innemu kierowcy. Oprócz ilości bieżnika na oponach warto również sprawdzić, czy wszystkie opony są tego samego producenta. Może bowiem zdarzyć się sytuacja w której każda z opon posiada odmienny bieżnik co wpływa negatywnie na przyczepność samochodu, a tym samym na bezpieczeństwo podróżujących w nim osób.

Widząc, że stan opon czy też felg pozostawia dużo do życzenia, możemy znacznie negocjować cenę, bądź jeśli podana przez sprzedającego cena nie jest korzystna po uwzględnieniu stanu kół możemy zrezygnować z danej oferty i postarać się znaleźć lepszą propozycję. Na rynku wtórnym jest mnóstwo ofert, dlatego też nie należy się śpieszyć z podjęciem ostatecznej decyzji.